T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

Bulunduğunuz Yer: İdari Yapı  >>   Valilik  >>   Vali Yardımcıları

 
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Vali Yardımcısı
Zeliha UYAN

    1981 yılında Denizli’nin Buldan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi maliye bölümünden lisans derecesi ile mezun oldu. Denizli kaymakam adayı olarak 2008 yılında mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Üç yıllık staj dönemi çerçevesinde; il merkez stajını Denizli Valiliği, refiklik stajını Manisa Alaşehir kaymakamlığı ve Teftiş stajını Söğüt, Bozüyük ve Bilecik’te tamamladı. Bursa Harmancık ve Kütahya Hisarcık ilçelerinde vekil kaymakamlığı yaptı. Mesleki incelemeler ve yabancı dil eğitimi için İngiltere’nin Essex Üniversitesi’ne bir yıl süreyle gönderildi. Yurt dışı stajı sonrasında kaymakamlık kursunu başarı ile tamamladı. 2011-2012 yılları arasında Çorum Ortaköy Kaymakamlığı, 2012-2014 yılları arası Boğazkale kaymakamlığı yapan Zeliha Uyan, 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı müşterek kararname ile İlimiz Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır.

    Hakim Hüsamettin Uyan ile evli olup iki çocuk annesi olan Vali Yardımcımız İngilizce bilmektedir.


Vali Yardımcısı
Ali SAKAR

    1974 yılında Elazığ ilinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ ilinde tamamladı. İnönü Üniversitesi,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra Elazığ TEDAŞ İl Müdürlüğü ve İzmir SGK İl Müdürlüklerinde görev yaptı. 2006 yılında kaymakam adaylığına başladığı görevinde; Çankırı Eldivan, Ordu İkizdere ve Amasya Taşova ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 2010 yılında asaleten Kastamonu Şenpazar Kaymakamlığına atandı.

    2012-2014 tarihleri arasında Bingöl Yayladere Kaymakamlığı yapan Ali Sakar, 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 Sayılı Müşterek Kararname ile İlimiz Vali Yardımcılığına atandı. Evli ve 1 çocuk sahibi olan Vali Yardımcımız Almanca bilmektedir.


Vali Yardımcısı
Ercan ÖTER

    1978 yılında Beytüşşebap'ta doğdu. İlkokulu Dörtyol Nurettin Baransel İlkokulunda, Ortaokulu Dörtyol Merkez Orta Okulunda, Lise öğrenimini Dörtyol Lisesinde tamamladı. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 2000 yılında bu bölümden mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalında master eğitimine başladı. "Belediyelerin Mali denetimi" tez çalışması kabul edilerek master eğitimini bitirdi.

    Memuriyete Maliye Bakanlığı gelirler Genel Müdürlüğünde Vergi Denetmen Yardımcısı olarak başladı. Ankara ve İstanbul'da çalıştı. 2004 yılı Ağustos ayında Kaymakamlık mesleğine Diyarbakır Kaymakam adayı olarak başladı. Osmaniye'nin Sumbas ve Giresun'un Doğankent ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Yurtdışı stajı çerçevesinde 9 ay boyunca İngiltere'nin Exeter Üniversitesinde yabancı dil eğitimi ve İngiltere'nin yönetim sistemi hakkında eğitim aldı. 2008 yılında askerlik görevini Hakkari İl Jandarma Komutanlığında kısa dönem olarak yaptı.

    2007-2009 Osmaniye - Hasanbeyli Kaymakamı, 2009-2011 yıllarında Kahramanmaraş Çağlayancerit Kaymakamı, 2011-2014 tarihleri arası Kayseri İncesu kaymakamı olarak görev yapan Sayın Ercan Öter 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı müşterek kararname ile İlimiz Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Muş Vali Yardımcısı Ercan Öter İyi derece İngilizce bilmektedir.


Vali Yardımcısı
Hüseyin GÖKTÜRK

    1980 yılında Malatya'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Bandırma ilçesinde tamamlamıştır. 1998 yılında Gazi Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünü kazanarak, yükseköğrenimine buradan devam etmiştir. 2002 yılındaki mezuniyetinin ardından açılan sınavları kazanarak Edirne Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine katılmıştır. Kaymakamlık (Malatya-Yeşilyurt) ve Mülkiye Müfettişliği (Kırklareli) refikliklerinde bulunmuştur. Altı ay süreli olarak Kütahya-Çavdarhisar ve Aslanapa ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürütmüştür. 2006 yılında Exeter Üniversitesi (İngiltere) Avrupa Çalışmaları Bölümü'nden, 'Avrupa Birliği'nde Serbest Dolaşım ve Türk Vatandaşlarının Durumu' konulu tezle, yüksek lisans derecesi almıştır. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi'nce(TODAİE) düzenlenen 36. Dönem Kamu Diplomasisi Kursu'na katılmıştır. 15 Mart 2007'de Kaymakamlık kursunu bitirerek Hamamözü (Amasya) İlçesine atanmış olup bir yıl süre ile Gümüşhacıköy (Amasya) İlçesi Kaymakamlığı görevini de yürütmüştür. 2009-2011 yılları arası Doğanyurt (Kastamonu) İlçesinde Kaymakamlık, 2011-2014 yılları arası İlimizde Vali Yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Göktürk 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 Sayılı Müşterek Kararname ile İlimiz Hasköy İlçesine Kaymakam olarak atanmıştır. İleri derece İngilizce bilmektedir.
 

T.C. Muş Valiliği
Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat:1, info@mus.gov.tr